Vše o Darkorbit, VRU Team

Vítejte na našem webu Darkorbit.VRU.team

BlueBoard.cz

Profil Pilota

Profil pilota

Co je to "Profil pilota"? 

Profil pilota je seznam schopností (skilltree), které jsou rozděleny do tří kategorií "útok, obrana a sbírání". Přiděluješ tady svoje studijní body. Podle toho, kam přidělíš studijní body, osvojuješ si a vylepšuješ různé schopnosti. Pro získání studijních bodů potřebuješ logdisky. 

Co to jsou studijní body? 

Studijní body můžeš přidělovat libovolným schopnostem ve svém profilu pilota. Čím víc studijních bodů přidělíš vybrané schopnosti, tím lépe budeš tuto schopnost ovládat. 

Celkem můžeš získat 50 studijních bodů, které můžeš rozdělit mezi různé schopnosti. Schopnosti zvyšují např. škody, které způsobují tvoje zbraně, energii štítu nebo tvoji kořist v případě vítězství nad soupeřem. 

Pro získání studijních bodů musíš sbírat logdisky a investovat je do studijních bodů. 

Co to jsou logdisky? 

Naši nejlepší vědci objevili nový postup, jak dešifrovat logdisky ze zničených kosmických lodí. Tak můžeme rozšiřovat naše znalosti vesmíru a vyvíjet nové technologie. 

Při svých dobrodružstvích ve vesmíru se v různých situacích dostaneš k logdiskům. Sbírej je. Jakmile nasbíráš určité množství logdisků, promění se na studijní bod. A studijní body pak můžeš přidělit v profilu pilota vybraným schopnostem. 

Čím víc studijních bodů jsi už přidělil, o to víc logdisků budeš potřebovat pro získání dalšího studijního bodu. 

Odkud získám logdisky? 

Logdisky můžeš získat:

 

 • S určitou procentuální pravděpodobností, když porazíš Boss-NPC (1 logdisk)
   nebo Uber-NPC (2 logdisky), kromě Boss-/Uber-Streunerů
   a Boss-/Uber-StreuneRů.
 • Jako odměnu za absolvování mapy galaktických bran:
  • Alpha: 2 logdisky
  • Beta: 4 logdisky
  • Gamma: 10 logdisků
  • Delta: 8 logdisků
 • Jako odměnu v materializátoru galaktických bran
 • Nákupem za Uridium


Kde najdu profil pilota? 

V hlavním menu najdeš bod "Profil pilota". Klikni na tlačítko "Profil pilota" a otevře se přehled všech schopností a tvých studijních bodů. 

Jak proměním logdisky na studijní body? 

To se děje automaticky. Jakmile nasbíráš potřebný počet logdisků,
 promění se automaticky na studijní bod. Takže je to zcela jednoduché. 

Kolik logdisků je potřeba pro získání studijního bodu? 

Tvůj skilltree v profilu pilota vždy zobrazuje, kolik logdisků ještě musíš nasbírat, abys získal další studijní bod. Přidělení studijního bodu ke schopnosti funguje takto:

 

 • Vyber si schopnost, kterou chceš vylepšit tímto studijním bodem.
 • Každé vylepšení stojí určité množství kreditů a Sepromu.
 • Tak podpoříš výzkum materiálně a osvojíš si vybranou schopnost.

Počet potřebných logdisků pro získání nového studijního bodu se s každým levelem zvyšuje. 

Obecně platí, že čím víc studijních bodů už máš, o to víc logdisků potřebuješ pro získání dalšího bodu. Podobná situace je také u kreditů a Sepromu, když chceš následně studijní bod přidělit ve svém profilu pilota. První studijní bod tak stojí např. 30 logdisků, zatímco pro druhý už potřebuješ 33 logdisků. 

Můžu si hned osvojit libovolnou schopnost? 

Ne, každou schopnost si nemůžeš osvojit hned, protože někdy je třeba nejprve splnit určité požadavky. Tak si můžeš např. osvojit schopnost "Mechanika štítů" až poté, co jsi předtím kompletně absolvoval schopnost "Sváření pro pokročilé II". Schopnost samozřejmě také nemůžeš hned vylepšit na level 3, pokud jsi předtím nezískal level 2. 

Můžu si osvojit všechny schopnosti? 

Ne, to není možné, protože existuje víc schopností než studijních bodů. Musíš se tedy rozhodnout, které upgrady jsou pro tebe ve tvém profilu důležité. 

Ale žádný strach: Pokud budeš později svoje rozhodnutí litovat nebo budeš chtít studijní body rozdělit z různých důvodů jinak, můžeš svůj profil za 1.000 Uridia resetovat a rozdělit studijní body znovu. 

Můžu schopnosti ztratit nebo přerozdělit? 

Za Uridium můžeš resetovat svůj profil pilota. Takové rozhodnutí bys měl udělat po zralé úvaze. Přitom se z tvého skilltree odstraní všechny studijní body, takže je můžeš znovu přidělit k vybraným schopnostem. Investované kredity a Seprom ale nedostaneš zpátky. 

První reset profilu pilota stojí 1.000 Uridia. Při každém dalším resetu se částka zdvojnásobuje. Takže si vždy dobře rozmysli, jak a kde investuješ svoje studijní body. 

Musím svoje osvojené schopnosti někde aktivovat? 

Ne, začnou fungovat automaticky.

 

 
© Darkorbitvru.wgz.cz 2012 - 2014